strona główna O nas

O nas

Jesteśmy licencjonowaną Agencją Pośrednictwa Pracy Zagranicznej (nr licencji 7306) pracującą na zlecenie renomowanych kontrahentów zagranicznych, dla których najważniejsza jest jakość i pozyskanie najlepszych pracowników z rynku pracy. Świadczymy usługi w sektorach prywatnym i publicznym, realizując projekty do pracy stałej, tymczasowej oraz na kontrakt.

Nasza firma oferuje optymalne rozwiązania w zakresie rekrutacji specjalistów z następujących dziedzin: hotelarstwa i gastronomii, medycyny, budownictwa, logistyki i transportu, przemysłu i handlu detalicznego, inżynierii, marketingu i sprzedaży oraz szeroko pojętej branży artystycznej.

Naszym celem jest profesjonalna pomoc kontrahentowi w procesie rekrutacji i selekcji wykwalifikowanego personelu, a kandydatom będącym specjalistami w swojej dziedzinie dotarcie do pracodawcy, który doceni ich umiejętności i zaangażowanie.

Cechą, która wyróżnia PICART spośród konkurentów jest unikalne podejście do potrzeb naszych klientów.

Doskonale rozumiemy potrzeby zagranicznych pracodawców oraz specyfikę rekrutacji międzynarodowej. Nasze doświadczenie pozwala nam sprawnie i skutecznie rekrutować pracowników, jak również wspierać ich relokację do innego kraju.

Posiadamy unikalną bazę osób mobilnych, gotowych do podjęcia pracy poza granicami kraju, zarówno tymczasowej, jak i na stałe, która jest na bieżąco weryfikowana i aktualizowana. Nasza działalność w znacznej mierze jest ukierunkowana na rekrutację personelu do krajów niemieckojęzycznych  i skupia kandydatów zainteresowanych pracą za granicą. Zdecydowana większość potencjalnych kandydatów posiada doświadczenie zagraniczne lub aktualnie przebywa za granicą, stąd wielu z nich to osoby doskonale znające lokalne realia i posiadające doświadczenie w pracy w danym kraju.


Na zlecenie naszych kontrahentów zagranicznych jesteśmy w stanie zorganizować specjalistyczne kursy językowe czy szkolenia zawodowe. Poza tym zapewniamy również kompleksową obsługę kandydatów w trakcie procesu rekrutacji i osiedlenia na terenie nowego kraju, a mianowicie:

- załatwienia formalności niezbędnych do legalnego podjęcia pracy za granicą,
- uznania kwalifikacji zawodowych,
- asysty podczas relokacji, znalezienia pierwszego mieszkania, jeśli nie zapewnia go pracodawca
- pomoc ze znalezieniem pracy dla współmałżonka / partnera,
- pomoc ze znalezieniem przedszkola / szkoły dla dzieci,
- wsparcie w bieżących kwestiach.